Керівники Bitzlato заарештовані в Європі

Керівники Bitzlato заарештовані в Європі


Керівники Bitzlato заарештовані в ЄвропіЄвропейські правоохоронні органи затримали ще чотирьох членів виконавчої команди криптобіржі Bitzlato, повідомив Європол. За даними поліцейського відомства, майже половина коштів, оброблених через платформу, була пов’язана з різною злочинною діяльністю.

Вище керівництво Bitzlato націлено на Європу, інфраструктуру обміну демонтовано

Високопоставлені керівники нещодавно ліквідованої Bitzlato були затримані в рамках міжнародного розслідування проти криптобіржі за участю правоохоронних і судових органів кількох європейських країн.

Згідно з прес-релізом, опублікованим у понеділок Агентством Європейського Союзу зі співробітництва правоохоронних органів ( Європол ), в операції під керівництвом США та Франції також брали участь Бельгія, Кіпр, Португалія, Іспанія та Нідерланди.

Зареєстровану в Гонконзі платформу для торгівлі монетами підозрюють у сприянні відмиванню великих сум злочинних доходів, підкреслило агентство. Минулого тижня США оголосили про арешт у Маямі свого співзасновника та мажоритарного власника Анатолія Легкодимова, громадянина Росії, який проживає в Китаї. Його цифрова інфраструктура у Франції також була закрита.

Крім Легкодимова, якого вважають головним адміністратором Bitzlato, наразі в Європі затримали ще чотирьох осіб. Серед них генеральний директор, фінансовий директор і директор з маркетингу біржі, які були заарештовані в Іспанії, і ще одна особа в наручниках на Кіпрі, Європол уточнив, не розкриваючи їхні особи.

Поліція провела вісім домашніх обшуків, половина з яких в Іспанії, за однією адресою в США, два в Португалії та один на Кіпрі. Гаманці з криптовалютою на суму 18 мільйонів євро (19,5 мільйона доларів), транспортні засоби та електронне обладнання були арештовані, а понад 100 облікових записів на інших біржах заморожено на загальну суму 50 мільйонів євро.

Європол стверджує, що майже половина транзакцій Bitzlato пов’язана зі злочинністю

За словами Європолу, маловідомий за межами російськомовного ринку Bitzlato працював у всьому світі, сприяючи швидкому перетворенню цифрових валют, включаючи біткойн, ефіріум, лайткойн, біткойн-кеш, деш, доджкойн і тетер, у рублі. Згідно з цитованими оцінками, платформа отримала активи на загальну суму 2,1 мільярда євро.

«Хоча конвертація криптоактивів у фіатні валюти не є незаконною, розслідування операторів кіберзлочинців показали, що великі обсяги злочинних активів проходили через платформу», — уточнило агентство та підкреслило:

Аналіз показав, що близько 46% активів, обмінюваних через Bitzlato, вартістю приблизно 1 мільярд євро, були пов’язані зі злочинною діяльністю.

Більшість підозрілих транзакцій були пов’язані з організаціями, на які накладено санкції Управління з контролю за іноземними активами Міністерства юстиції США (OFAC), решта – з різними злочинами, включаючи шахрайство та атаки програм-вимагачів.

За даними Європолу, 1,5 мільйона транзакцій BTC було здійснено між користувачами Bitzlato та даркнет-ринком Hydra, який був закритий у квітні 2022 року. 18 січня офіційні особи США назвали ліквідацію Bitzlato «ударом по крипто-злочинності», завданому «міжнародна дія щодо примусового застосування криптовалюти».

#tags

агентство , Арешт , арешти , Bitzlato , Crypto , криптоактиви , криптовалюта , криптовалюта , криптовалюта , Європа , європейський , Європол , Обмін , Правоохоронні органи , Відмивання грошей , операція , Поліція , програми-вимагачі , російська , торгова платформаБільше схожих статей на тему:
Крипто новини 2023


© HADCOINS.com 2023