Що таке підтвердження резервів чому важливі

Що таке підтвердження резервів чому важливі


Що таке підтвердження резервів чому важливіОстанньою одержимістю Crypto було виконання атестацій підтвердження резервування. Але що вони означають і чи всі атестації однакові? Після краху FTX про докази резервів говорили у всьому місті , коли спільнота інвесторів вимагала від бірж надати атестації своїх криптохолдингів.

Але що це таке, і чому вони важливі? Підтвердження резервів (PoR) відноситься до методу перевірки того, що торгова платформа або криптофірма справді має підтримку 1:1 щодо цифрових активів, які вона зберігає на зберіганні від імені своїх клієнтів.

Для проведення атестації фірми часто звертаються до сторонніх організацій. Вони публікують результати з деякими застереженнями (про які буде розказано нижче), щоб допомогти інвесторам зрозуміти фінансовий стан централізованої біржі та чи є у них достатньо коштів, щоб відповідати депозитам клієнтів.

Відтоді, як з’явилася ця тенденція, було проведено безліч різних видів атестацій, причому одні вселяли більше довіри до фірми, ніж інші. Один із способів виконання атестації — за допомогою протоколу PoR, який використовує доказ дерева Merkle для об’єднання великих обсягів даних в один хеш і перевірки цілісності набору даних.

Використовуючи криптографічні докази, протокол PoR перевіряє дійсність балансів і транзакцій користувачів.

Криптобіржі можуть публікувати атестації PoR на основі Merkle Tree через регулярні проміжки часу, зокрема щотижня, щомісяця чи щокварталу, у формі знімків. Крім того, фірми можуть надавати атестації в режимі реального часу, доступні на їхньому веб-сайті.

Хоча миттєвих знімків може бути достатньо, щоб підтвердити платоспроможність криптофірми в певний момент часу, атестації в реальному часі вважаються кращими при перевірці резервів біржі, оскільки вони дозволяють будь-кому в будь-який час переконатися, що кошти дійсно є біржею.

Chainlink Labs, компанія, що стоїть за популярною децентралізованою мережею Oracle, пропонує власну версію системи підтвердження резервів, яка, за її словами , «створена, щоб допомогти проектам у Web2 і Web3 підтвердити резерви активів за допомогою автоматизованої перевірки». Запущена в 2020 році, першим користувачем був стейблкойн TrueUSD, система підключає вузли Chainlink до API біржі, її адрес сховища, а також смарт-контракту з підтвердженням резервування, який можна запитувати з будь-якого іншого облікового запису в мережі, щоб визначити, чи дорівнюють крипторезерви біржі її зобов’язанням.


Що таке підтвердження резервів чому важливі

Його агностична система блокчейну надає дані про те, скільки внесено, позичено та ставлено на певний протокол у будь-який момент часу. Які біржі мають підтвердження резервів? Деякі біржі та платформи криптокредитування, включно з Kraken , Nexo , BitMEX і Gate.io , перейшли до запуску свого підтвердження резервів до вибуху FTX.

Проте події в листопаді 2022 року показали, що більше торгових платформ працюють над тим, щоб мати власні підтвердження резервів, деталі яких залежать від біржі. Серед них Binance, найбільша в світі криптобіржа за обсягом торгів, яка випустила систему на основі Merkle Tree для Bitcoin та Ethereum, а OKX , Crypto.com і ByBit дотримувалися подібного підходу.

З іншого боку, Coinbase заявила, що як публічна компанія, вона вже підтвердила свої резерви за допомогою перевірених документів SEC .

Проте 25 листопада криптобіржа, що базується в Сан-Франциско, зазначила , що «облік у ланцюжку — це майбутнє» і що вона вивчає «різні нові способи підтвердження резервів, використовуючи більш криптографічні методи» Частиною зусиль є нещодавно запущена програма грантів Coinbase для розробників у розмірі 500 000 доларів США.

Ці гранти призначені для підтримки окремих осіб або команд, «які просувають сучасний рівень бухгалтерського обліку в мережі, методи збереження конфіденційності, пов’язані з підтвердженням активів або зобов’язань (включаючи застосування методів нульового знання) та/або тісно пов’язані технології .”

Які проблеми?

Хоча підтвердження резервів є, очевидно, кроком у правильному напрямку, теоретично допомагаючи забезпечити безпеку коштів клієнтів і криптографічно доводячи, що компанія має достатню ліквідність, воно також може дати користувачам помилкове відчуття безпеки. Причина цього полягає в тому, що, просто надаючи знімок, біржі дають огляд активів, які зберігаються на пов’язаних з платформою адресах; однак вони — за невеликими винятками — не розкривають зобов’язання компанії перед клієнтами, тобто користувачі повинні довіряти аудиторській атестації щодо відповідних активів.

Це потенційно може призвести до сценарію, коли біржа використовує своє підтвердження резервів, щоб виглядати прозорою, не розкриваючи свого справжнього ризику платоспроможності.

Це те, що нещодавно підкреслив генеральний директор Kraken Джессі Пауелл , сказавши, що атестації повинні містити три компоненти: суму зобов’язань клієнта (аудитор повинен виключити від’ємне сальдо), перевірений користувачем криптографічний доказ того, що кожен рахунок був включений у суму, і підписи, які підтверджують, що зберігач контролює гаманці.

Пауелл особливо критикував листопадову атестацію Binance, описавши її як «або незнання, або навмисне введення в оману», і сказавши, що «звіт про активи безглуздий без зобов’язань».

Більше суперечок навколо Binance


Що таке підтвердження резервів чому важливі

Binance спробувала вгамувати занепокоєння щодо свого фінансового стану, підготувавши південноафриканське відділення міжнародної аудиторської, податкової та консультаційної фірми Mazars для підготовки додаткового звіту про резерви.

У звіті, опублікованому минулого тижня, сказано, що на момент оцінки Binance контролювала активи, що перевищують 100% від загальної суми зобов’язань платформи . Тим не менш, звіт викликав більше суперечок, і експерти підкреслили, що звіт Mazars мало що означає без будь-якої інформації про якість внутрішнього контролю Binance, наприклад його системи для точного ведення книг і записів.

Крім того, як наголошується в останньому звіті WSJ , звіт Mazars був, по суті, п’ятисторінковим листом, а не справжнім аудиторським звітом. У ньому не йдеться про ефективність внутрішнього контролю фінансової звітності Binance, підкреслюючи, що Mazars «не висловлював думки чи висновку про впевненість», тобто не ручався за цифри.

У Mazars заявили, що виконували свою роботу, використовуючи «узгоджені процедури», які вимагала Binance, і що Mazars «не запевняла щодо відповідності» процедур.

Крім того, цифри в листі по суті свідчать про те, що біткойни Binance забезпечені заставою лише на 97%, а представник Binance пояснив , що «розрив у 3% пов’язаний з BTC, позиченим клієнтам через програми маржі або позики, які могли мати використав токени поза межами звіту як забезпечення».

Незабаром після цього компанія Mazars, яка провела подібні атестації для Crypto.com і Kucoin, оголосила, що припинить будь-яку роботу з криптокомпаніями, які просуваються вперед.



Більше схожих статей на тему:
Крипто новини 2024

NEWS TODAY
© HADCOINS.com 2024